Kulturní akce v letní sezoně 2021

Vážení přátelé a příznivci světelského zámku,

bedlivě sledujeme aktuální vývoj vládních protiepidemických opatření a stejně jako Vy doufáme v rozvolnění v takovém rozsahu, který by dovoloval otevřít a zpřístupnit zámek alespoň na letní sezonu, abychom Vám opět mohli nabídnout co nejširší sortiment našich služeb – od prohlídkových okruhů, přes zámeckou kavárnu až po kulturní akce, na které jsme byli v předchozích letech zvyklí.

S myšlenkou, že bude na sezonu dovoleno navštěvovat památky a hromadné akce, již teď připravujeme kulturní program na letní měsíce.

 

Otevření sezony je naplánováno na první červnový víkend a je spojeno s pořádáním akce Zámecký sklářský den, která se uskuteční v sobotu 5. června. Loňská akce s tematickým zaměřením výhradně na sklářství se setkala s velkým ohlasem, jak mezi stánkaři tak mezi návštěvníky. Proto jsem se rozhodli akci s tématem sklářství uspořádat i letos. Na akci návštěvníci uvidí jak prodejce, tak i předvádění tvorby či tvůrčí dílničky.

Již 8. ročník festivalu pro rodiny s dětmi – Svět hraček a tvoření – se uskuteční 14. srpna. Těšit se můžete již tradičně na stánky s dětským sortimentem, tvůrčí dílničky, divadelní představení a program pro děti včetně speciálních dětských tras.

Stejně jako v minulých letech se můžete těšit i na netradiční večerní prohlídky zámku, u kterých každoročně obměňujeme jak téma, tak i trasu. Díky velkému zájmu o speciální trasy pro děti připravujeme také Dětskou pohádkovou noc. O konkétních termínech budeme informovat.

Některé prohlídkové okruhy procházejí modernizací. Těšit se můžete např. na rozšíření expozice s ukázkou prvorepublikových pokojů. Interaktivní dětský okruh Na Sázavě a únikové místnosti budou letos, stejně jako loni, s největší pravděpodobností uzavřené z důvodu přísných hygienických opatření, které nedovolují návštěvníkům plnohodnotně absolvovat aktivity uvnitř okruhu resp. únikových místností.

 

Bližší informace k akcím či případné změny budeme průběžně dopňovat dle aktuálního vývoje.

Těšíme se na Vás v sezoně 2021.