ZÁMECKÁ KULTURNÍ SEZÓNA 2018

Turistická sezona začíná 2. – 3. 6. 2018
otevřením zámecké zpřístupněním expozic, kavárny Ladurée a exit games

Od sezony 2018 platí nová otevírací doba viz www.zameksvetla.cz

  • Expozice historického evropského skla
  • Expozice historických hodin, obrazů a soch
  • Na Sázavě
  • Dětské království
  • Exit games – únikové místnosti ve stylu starořeckých bájí
  • v letošní sezoně bude součástí druhého prohlídkového okruhu ukázka pokojů vybavených ve stylu 1. republiky: zámek připravil sezonní výstavu, prostřednictvím které budou moci návštěvníci ochutnat atmosféru zámecké první republiky. Velký důraz bude kladen na autenticitu a prožitek.  Výstava bude zaměřená nejen na samotný vznik republiky, ale zároveň na prvorepublikovou historii Světelského zámku, včetně osudů posledních předválečných majitelů zámku – rodiny Morawetzu.
  • od 2. 6. do 1. 7. bude na zámku umístěna výstava Osudové roky české státnosti, která mapuje významné mezníky československé a české historie v letech 1918-1989

 

Na letní sezonu 2018 zámek připravil hned několik kulturních akcí:

Zámecká muzejní noc   2. 6. 2018

Netradiční prohlídky zámku, při kterých navštívíme zámecké expozice a místa běžně nepřístupná (neopravené prostory, sklepení, expozic v barokním křídle zámku)
prohlídky začínají v 19h, v 20h a (při minimálním počtu 10 účastníků v 21h)

Dětská zámecká Svatojanská noc   23. 6. 2018

Vraťte se během červnové soboty v čase a prožijte ji v zámeckém areálu ve Světlé nad Sázavou.  Dětské prohlídky zámku, při kterých projdeme netradiční pohádkovou trasou (můžete se těšit na překvapení a zažítek) J

Prohlídky začínají v 17h, v 18h a (při minimálním počtu 10 účastníků v 19h a 20h)

Víkendový festival Food Fest 14.-15.07.2018

Food Fest se bude konat na zámeckém nádvoří po celý víkend.

Expozice budou přístupné pro návštěvníky zámku.

Zámecká noc 14. 7. 2018
Netradiční prohlídky zámku, při kterých navštívíme zámecké expozice i místa veřejnosti běžně nepřístupná (neopravené prostory, sklepení, expozic v renesančním, barokním a empirovém křídlech zámku)

Sázavafest 26.  -28. 7. 2018

18. ročník multikulturního a multižánrového festivalu již počtvrté v zámeckém parku ve Světlé nS
Pro návštěvníky zámku jsou k dispozici 4 prohlídkové okruhy i zámecká kavárna Ladurée v běžné otevírací době
Zvýhodněné vstupné do expozic s platnou vstupenkou na Sázavafest

V. ročník dětského festivalu Svět hráček a tvoření  11. 8.2018

Rodinám s dětmi a všem návštěvníkům bude v sobotu 18. 8. patřit tradiční dětská akce s bohatým programem Svět hraček a tvoření.

Program nabízí rodičům a dětem speciální aktivní program a extra zajímavý speciální dětský okruh s překvapením, tvůrčí dílničky pro děti, divadelní vystoupení. Nejprve probíhá hodinové pásmo pohádek, po tuto dobu mají rodiče možnost strávit chvíli bez svých ratolestí, například v zámecké kavárně v přátelském rozhovoru se známými či jinou odpočinkovou aktivitou. Pak následují zajímavé workshopy. Těšit se můžete i na další doprovodný program, atrakce pro děti a kvalitní občerstvení.
Součástí bude i Dětská zámecká noc – netradiční prohlídky zámku v 18:00, 19:00, 20:00  a 21:00  (min. počet -10osob)  Tento projekt podporuje Kraj Vysočina.

 Hradozámecká noc   25. 8. 2018

Netradiční prohlídky zámku, při kterých navštívíme zámecké expozice a místa běžně nepřístupná (neopravené prostory, sklepení, expozic v renesančním, barokním a empirovém křídlech zámku)

Akce Zámecký den 8. 9. 2018

Slavností zámeckého dne jsou letos inspirovaný národním tématem, kterým je sté výročí vzniku Československa a zároveň den se letos ponese v duchu vzpomínek na uplynulých 5 let, během kterých tato památka procházela postupnou záchranou. V tento den si připomeneme historii zámeckého objektu i stavební práce, které proběhly v posledních pěti letech s vyhlídkami do budoucna. Kromě doprovodného kulturního programu v Rytířském sále zámku se návštěvnici mohou těšit na netradiční prohlídky zámku.

Na závěr programu se uskuteční Zámecká noc – netradiční prohlídky zámku v rámci akce Dny evropského dědictví 2018, při kterých navštívíme zámecké expozice i místa veřejnosti běžně nepřístupná.

Dny evropského dědictví   8. 9. 2018

Netradiční prohlídky zámku, při kterých navštívíme zámecké expozice a místa běžně nepřístupná (neopravené prostory, sklepení, expozic v renesančním, barokním a empirovém křídlech zámku.

Akce Rozsvícení zámku 1. 12. 2018

Slavnostní rozsvícení zámku se zpíváním koled ve spolupráci s Dětským folklórním souborem Škubánek

Důležité:

U zámeckých noci prohlídky začínají v 19h, v 20h a (při minimálním počtu 10 účastníků v 21h)
Vzhledem k velkému zájmu nutná rezervace (info@zameksvetla.cz nebo na tel.: +420 778 075 588)

Nechte se inspirovat naší nabídkou a pak hurá na výlet do Světlé nad Sázavou!