Zveme vás za “světlými zážitky” na zámek do Světlé nad Sázavou

Připravili jsme pro vás turistický balíček, jehož hlavní složkou je seznámení se sklářskou tvorbou a sklářskými tradicemi na Vysočině.

Sklářství má na Vysočině resp. na Světelsku dlouhou tradici. Zámek ve Světlé tuto tradici podporuje výstavami, expozicemi a různými kulturními akcemi. Novinkou je tento balíček, který návštěvníkům přiblíží sklářství v několika podobách.

Případný zájemce bude ubytovaný v zámeckém apartmánu. Základní nabídka balíčku zahrnuje ubytování na jednu noc, další noci si může host připlatit.

V rámci balíčku se host může těšit na prohlídku zámeckého okruhu Expozice historického evropského skla, který se nachází v prostorách zrenovovaného barokního křídla. Expozice je věnovaná historickému sklářství Evropy, především české tvorbě 18.-20. století. Oživením tohoto “výletu do historie” je pak ukázka současného moderního sklářství od významných českých sklářů a skláren převážně z Vysočiny.

Prohlídka je komentovaná průvodcem a kromě výkladu o sklářství se můžete těšit i na zajímavé informace z historie zámku a světelského panství. Prohlídkové místnosti vás jistě upoutají svým zařízením v zámeckém stylu.

V letní sezoně 2021 bude k vidění modernizovaná výstava sklárny Bomma, která v opravených zámeckých prostorách připravuje ukázku soutěžních prací ze svých sedmi ročníků broušení skla. Prohlídka je rovněž zahrnuta v balíčku.

Další součástí balíčku je návštěva sklárny ve Světlé nad Sázavou. Zajištěna bude prohlídka sklárny s výkladem a s možností vyfouknutí skla a nákupu skla za akční ceny v jejich podnikové prodejně. Čerpání balíčku je částečně omezeno právě prohlídkou sklárny, která svůj “běžný provoz” může ukázat resp. zpřístupnit pouze ve všední dny.