Zveme vás za “světlými zážitky” na zámek do Světlé nad Sázavou

Připravili jsme pro vás turistický balíček, jehož hlavní složkou je seznámení se sklářskou tvorbou a sklářskými tradicemi na Vysočině.

Sklářství má na Vysočině resp. na Světelsku dlouhou tradici. Zámek ve Světlé tuto tradici podporuje výstavami, expozicemi a různými kulturními akcemi. Novinkou je tento balíček, který návštěvníkům přiblíží sklářství v několika podobách.

Případný zájemce bude ubytovaný v zámeckém apartmánu. Základní nabídka balíčku zahrnuje ubytování na jednu noc, další noci si může host připlatit.

V rámci balíčku se host může těšit na prohlídku zámeckého okruhu Expozice historického evropského skla, který se nachází v prostorách zrenovovaného barokního křídla. Expozice je věnovaná historickému sklářství Evropy, především české tvorbě 18.-20. století. Oživením tohoto “výletu do historie” je pak ukázka současného moderního sklářství od významných českých sklářů a skláren převážně z Vysočiny.

Prohlídka je komentovaná průvodcem a kromě výkladu o sklářství se můžete těšit i na zajímavé informace z historie zámku a světelského panství. Prohlídkové místnosti vás jistě upoutají svým zařízením v zámeckém stylu.

V letní sezoně 2021 bude k vidění modernizovaná výstava sklárny Bomma, která v opravených zámeckých prostorách připravuje ukázku soutěžních prací ze svých sedmi ročníků broušení skla. Prohlídka je rovněž zahrnuta v balíčku.

Další součástí balíčku je návštěva sklárny ve Světlé nad Sázavou. Zajištěna bude prohlídka sklárny s výkladem a s možností vyfouknutí skla a nákupu skla za akční ceny v jejich podnikové prodejně. Čerpání balíčku je částečně omezeno právě prohlídkou sklárny, která svůj “běžný provoz” může ukázat resp. zpřístupnit pouze ve všední dny.

 

Tento balíček resp. jeho využití bude možné až s ohledem na případné uvolnění vládních opatření v boji proti pandemii koronaviru.