Prohlídkové okruhy

Vážení návštěvníci, v souvislosti s vládními opatřeními proti šíření koronaviru je uzavřen dětský okruh Na Sázavě a to do doby, než se zvolní hygienická opatření, která by jinak nedovolovala především dětem plnohodnotně absolvovat tento interaktivní okruh.

V místech s vysokou koncentrací osob – na prohlídkových okruzích či při vstupu na pokladnu zámku – je nutné mít nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95). Dětem od 3 do 15 let (včetně) postačí na těchto místech jako ochrana chirurgická rouška.

Při hromadných prohlídkách je nutné dodržovat aktuálně platná mimořádná opatření MZ ČR. Více informací zde.

Zámek Světlá otevřel v roce 2014 své brány široké veřejnosti a nyní Vám může nabídnout několik prohlídkových okruhů a různé sezónní výstavy. Na své si přijdou malí i velcí. Pokud se Vaše dítko samo nebojí, může společně s průvodkyní vyrazit na „dětské“ okruhy a Vy, milí rodiče, si můžete v klidu vychutnat naše hlavní expozice. Pro náročné návštěvníky je připravena i kombinace dvou hlavních prohlídkových okruhů, pro rodiny je k dispozici zvýhodněné rodinné vstupné.