Školní výlety s programem

V roce 2022 z technicko-provozních důvodů není

možné uspořádání školních výletů.

 

Zámek ve Světlé nabízí několik variant pro uspořádání školního výletu, ať už se jedná o prohlídku zámeckých okruhů nebo o zážitkové hry. Pro organizované skupiny žáků nabízíme skupinové slevy na jednotlivé okruhy a půldenní či celodenní programy, které kladou důraz na zážitek a týmovou práci v podobě únikových her Exit games / Escape rooms.

Termíny školních výletů rezervujte s dostatečným časovým předstihem. Rádi Vám doporučíme vhodný okruh či kombinaci a vytvoříme harmonogram školního výletu dle Vašich představ. Vše záleží na individuální domluvě, při které se budeme snažit vyjít maximálně vstříc Vašim požadavkům.

Jednotlivé okruhy lze kombinovat nebo k nim připojit i občerstvení v zámecké kavárně. V tom případě Vám připravíme individuální cenovou kalkulaci.

 

Zámecké okruhy – doporučení vzhledem k věku žáků

Expozice historického evropského skla a Expozice historických hodin, obrazů a soch jsou vhodné pro žáky středních školy. Organizované skupiny dětí středních škol mají do těchto zámeckých expozic zvýhodněné vstupné za 70,- Kč / osoba, pedagogický dozor je zdarma.

Expozice jsou vhodné i pro starší žáky druhého stupně základních školy. Výklad průvodce může na požádání částečně přizpůsoben jejich věku. Organizované skupiny dětí základních škol mají do těchto expozic zvýhodněné vstupné za 60,- Kč / osoba, pedagogický dozor je zdarma.

Pro žáky 2. stupně doporučujeme prohlídku Muzea Světelska, které je součástí prvního prohlídkového okruhu, ale na požádání lze provést i samostatně. V muzeu se žáci seznámí s historií Světelska, světelského panství a zámku, dále s kamenictvím a sklářstvím v našem regionu. Vstupné do Muzea Světelska je 40,- Kč / osoba, pedagogický doprovod zdarma.

Prohlídkové okruhy Na Sázavě a Dětské království jsou ideální pro žáky prvního stupně základní školy. Organizované skupiny dětí základních škol mají do těchto zámeckých expozic zvýhodněné vstupné za 35,- Kč / osoba, při kombinaci dvou dětských okruhů 60 Kč / osoba, pedagogický dozor je zdarma.

Pro organizované skupiny žáků, kteří mají objednanou prohlídku některého ze zámeckých okruhů, lze zajistit svačinu nebo oběd v zámecké kavárně, při hezkém počasí na zámeckém nádvoří.

 

Exit games

V roce 2022 z technických důvodů

ZAVŘENO

Zážitkové hry s tématem starořeckých bájí jsou vhodnou náplní školních výletů. Únikové místnosti s názvy Minotaurův labyrint a Zlaté rouno jsou ideální pro skupinky dětí ve věku 10-18 let a jsou tak vhodné pro základní i střední školy.
Dvou až šestičlenná skupina dětí je uzavřena v místnosti, ve které musí za 1 hodinu zvládnout všechny nástrahy, vyluštit šifry a najít klíč, který jim otevře únikovou cestu ven z místnosti. Důraz je kladen na týmovou práci, logiku, bezprostřední nápady, prostorovou představivost a tvořivý přístup k problémům.

V závislosti na počtu Vašich žáků (a jejich věku) je možné únikové místnosti kombinovat se zámeckým okruhem (Na Sázavě, Dětské království, Muzeum Světelska) nebo můžeme dojednat např. prohlídku světelského středověkého podzemí (zajišťuje městské infocentrum) nebo místních skláren Bohemia Machine. V případě zájmu zajistíme pro žáky oběd v zámecké kavárně nebo při pěkném počasí na zámeckém nádvoří.

Kombinace zámeckých aktivit včetně exit games je za cenu 200,- Kč / dítě, pedagogický dozor je zdarma. Cena za oběd je 100,- Kč / osoba. (V případě kombinace se světelským podzemím se vstupné platí solo v místním infocentru dle platného ceníku. Více informací na stránkách www.kyticesvetla.cz). Zámek si vyhrazuje právo upravit cenu za obědy dle aktuální nabídky cateringu pro sezonu 2020.

Ještě před příjezdem na zámek doporučujeme učitelům sestavit různorodé skupinky žáků, kteří spolu půjdou do jedné únikové místnosti, tak, aby v každé skupince byli nějací tahouni (šikovné děti), které by práci ve skupině řídili. Pokud se jedná o mladší děti (2. nebo 3. ročník), umožňujeme, aby s žáky do místností šli i učitelé, kteří by jim s organizací či řešením obtížnějších úkolů pomáhali. V případě, že se školního výletů účastní různé ročníky, doporučujeme rovněž věkově různorodou skupinku. Rozdělení by žákům mělo být jasné již před příjezdem na zámek. Z organizačních důvodů také doporučujeme, aby zejména mladší žáci byli vybaveni například barevně rozlišenými páskami nebo jinými doplňky. Při návštěvě únikových místností požadujeme, aby byli žáci vybaveni přezůvkami, v květnu a také při chladnějším počasí doporučujeme svrchní oblečení s sebou.

 

Pro bližší informace o možných kombinacích a časovém harmonogramu nás neváhejte kontaktovat na e-mailu: info@zameksvetla.cz nebo na tel.: +420 778 075 588 nebo +420 569 333 558.
Pomůžeme Vám sestavit vhodný program pro Vaše žáky.