+420 731 526 750 info@zameksvetla.cz ubytování a rezervace: +420 778 075 588

Prohlídkové okruhy a exit games

denně od 10:00 do 17:00

Vážení návštevníci, zámek Světlá Vám otevřel v roce 2014 své brány široké veřejnosti a zve Vás do svých tajemných zákoutí. Připraveny jsou pro Vás 4 prohlídkové okruhy, z nichž si mužete ušít zámeckou návštěvu na míru.

Zámek Světlá nad Sázavou

Historie světelského zámku sahá až do středověku, kdy Štepán ze Šternberka nechal roku 1393 vystavět na levém břehu řeky Sázavy gotickou tvrz chráněnou příkopy. V roce 1429 připadlo světelské panství rodu Trčků z Lípy a roku 1567 nechal Burian III. Trčka z Lípy přestavět stávající tvrz na lovecký zámek a to již v renesančním stylu. Z této doby pochází dochovaný latinský nápis, nad portálem na jižním průčelí zámku, který v českém jazyce zní: „Není pokoje na tomto světe, Burian Trčka z Lípy, první komoří císařský, 1567.” Trčkové tu sídlili až do roku 1636, kdy byl jejich majetek zkonfiskován a připadl královské komore.

Apartmány

Nachází se v nejstarší části zámku – tou je renesanční křídlo. Pokoje jsou zařízeny v klasickém zámeckém stylu, starožitným nábytkem. Tyto pokoje Vám také mohou nabídnout jedinečný výhled do zámeckého parku.

Svatby

Nachází se v nejstarší části zámku – tou je renesanční křídlo. Pokoje jsou zařízeny v klasickém zámeckém stylu, starožitným nábytkem. Tyto pokoje Vám také mohou nabídnout jedinečný výhled do zámeckého parku.

Školní výlety a firemní eventy 

Vážení návštěvníci, zámek Světlá otevřel v roce 2014 své brány široké veřejnosti a zve Vás do svých tajemných zákoutí. Připraveny jsou pro Vás 4 prohlídkové okruhy, z nichž si můžete ušít zámeckou návštevu na míru.

Kavárna ladurée

Kavárna Ladurée se nachází ve zrenovovaných prostorách v jižním křídle zámku, které návštevníkům slibují klidnou, ničím nerušenou atmosféru. Srdečně Vás zveme na posezení nejen u dobré a kvalitní kávy, ale také na zákusky, dortíčky, poháry, široký výběr zmrzliny apod.

Kulturní program

Zámek Světlá nad Sázavou žije!!! Během letní sezony je pro návštěvníky zámku připraveno velké množství akcí, při kterých si přijdou na své opravdu všichni. Vyberte si z našeho bohatého programu to nejlepší pro sebe a svou rodinu a přijďte strávit báječný letní den na zámek!!!

Nejbližší akce

Volný čas a služby

Malebná krajina kolem zámku ve Světlé nad Sázavou láká k výletům a procházkám. My si dovolujeme nabídnout Vám některé možné varianty půldenních a celodenních výletů, které budou bavit celou Vaši rodinu.

Návštěvní dny zámku

Vážení návštěvníci, zámek Světlá Vám otevřel v roce 2014 své brány široké veřejnosti a zve Vás do svých tajemných zákoutí. Připraveny jsou pro Vás 4 prohlídkové okruhy.

červen - září

út – ne: 10 – 17 hod.

květen a říjen

so – ne: 10 – 17 hod.
út – pá: na objednávku

listopad - duben

po – ne: na objednávku